Vítejte na webu pro cestovtele!

Pokud jste zabloudili na naši webovou stránku omylem, neodcházejte. Cestování se vám vryje pod kůži, stačí si o něm něco přečíst. Připravujeme pravidelně články pro zběhlé cestovatele i začátečníky, kteří teprve uvažují nad dobrodružstvím v zahraničí. Cestování na vlastní pěst je mnohem lepší než vyrazit k moři s cestovní kanceláří. Naučte se tedy vybírat správnou destinaci, dopravu i ubytování. Udělejte si výlet za hranice tak, jak opravdu sami chcete.

Web o cestování

 

Magazín nejen pro zběhlé cestovatele

Tisíciletá moudrost z Číny - tradiční čínská medicína

Tento blog je o cestování, ale dnešní článek je trochu jiný. Při svých cestách jsem měl možnost poznat rozličné kultury a styly života lidí a také různé triky, jak léčit choroby a těšit se dobrému zdraví.
 
jin jang
 
Nejvíc mě ale zaujala a později mi i pomohla tradiční čínská medicína. A není divu - vždyť receptury čínské medicíny vychází ze zkušeností a lidové moudrosti, které jsou staré několik tisíc let. 
 
 

Základní principy TČM?

 

TČM vychází z princpipu celostní medicíny - což znamená, že pohlíží na tělo jako fungující celek, kde je vše se vším propojeno. Pokud má pacient problém například s migrénou, lékař praktikující TČM zkoumá tělesné i duševní symptomy. Zeptá se vás na to, jak vycházíte s partnerem, zda máte v rodině nějaké problémy, zkrátka jestli vás něco kromě toho konkrétního zdravotního problému.
 
Dalším principem TČM je jin a jang - neboli to, že rovnováhy je dosaženo jedině pomocí protikladů. Bez světla bychom neznali tmu, bez zimy teplo a podobně.
 
Podle čínské medicíny je potřeba nejprve se správně stravovat a starat o své tělo (meditovat, cvičit) a až pak jsou řada na bylinkách - tedy fytoterapii.
 

Web o cestování, městech, zážitcích, divočině, kultuře,...

  • města
    zažít města ...
  • web pr ocestovatele
    užít túry
  • web o cestování
    vidět nevídané