Vítejte na webu pro cestovtele!

Pokud jste zabloudili na naši webovou stránku omylem, neodcházejte. Cestování se vám vryje pod kůži, stačí si o něm něco přečíst. Připravujeme pravidelně články pro zběhlé cestovatele i začátečníky, kteří teprve uvažují nad dobrodružstvím v zahraničí. Cestování na vlastní pěst je mnohem lepší než vyrazit k moři s cestovní kanceláří. Naučte se tedy vybírat správnou destinaci, dopravu i ubytování. Udělejte si výlet za hranice tak, jak opravdu sami chcete.

Web o cestování

 

Magazín nejen pro zběhlé cestovatele

Bioklimatické pergoly se hlásí o pozornost

Světovým trendem, který k nám přišel z USA je venkovní posezení u rodinných domů. Pro většinu z nás je to příjemná aktivita, při které můžete grilovat, povídat si s přáteli nebo pouze relaxovat. Je jaro a blíží se prosluněné letní dny, kdy bude slunce pálit od rána až do večera a teplota bude atakovat teplotu klidně 35 stupňů. Jedná se o ideální období, kdy využít právě zahradní posezení, lidově nazváno pergolu, která nás chrání před přímým sluncem nebo prudkou letní bouřkou.

bioklimatická pergola cena

Bioklimatická pergola

Máte-li rádi moderní věci, určitě nyní zbystřete svůj zrak a zaměřte jej právě na následující řádky! Novým trendem mezi zahradními přístřešky je bioklimatická pergola. Co to vlastně je? Jedná se o unikátní, propracovaný stínicí systém, který vám umožňuje využívat obytný prostor terasy za nepříznivých letních povětrnostních podmínek. Bioklimatická pergola pomocí natáčecích hliníkových lamel zajišťuje proudění vzduchu směrem nahoru a ochranu před deštěm.

Princip funkce

Bioklimatická pergola je unikání díky svému natáčecímu lamelové systému (slunolamu), který je schopen se natočit až o 140 stupňů. Svým natáčením, které regulujete pomocí dálkového ovladače jste schopni:

 • stínit slunce,
 • chránit sebe a nábytek před deštěm.

Déšť

V případě že vás přepadne letní bouřka nebo jarní přeháňka, můžete slunolam natočit tak, že vytvoří nepropustnou střechu. Jenže co se děje s dešťovou vodou, když není bioklimatická pergola osazena žádnými svody? Díky důmyslné konstrukci, která se skládá z pohyblivého slunolamu (hliníkové lamely), podpěrných obvodových profilů a sloupků, je voda odváděna přímo pomocí lamel a duté konstrukce až na zemský povrch. Vám odpadá starost o čištění svodů a jiných problémů.

Vítr

Tak víme už, jak se chová bioklimatická pergola v dešti i za přímého slunce, ale ještě nám schází vítr. Nikdo z nás nechce sedět v průvanu, který jej bude nepříjemně ochlazovat. V případech, že musíte umístit pergolu do prostředí o kterém víte, že je větrné, měli byste pergolu opatřit speciálními bočními clonami, které splňují funkci dodatečné ochrany před větrem.

Výhody bioklimatické pergoly

Největší výhodou pergol obecně je možnost využití terasy nebo jiného místa k užívání ve venkovních měsících. Když zmíním výhody pouze moderní bioklimatické pergoly je možnost variabilního nastavení stínění pomocí dálkového ovladače. Dle své libosti můžete nastavovat natočení slunolamu a tím regulovat průtok vzduchu, tím dojde v letních pařácích k ochlazení a příjemnému klimatu uvnitř posezení. Téměř vždy jste schopni udržet takové klima, jaké chcete.

Web o cestování, městech, zážitcích, divočině, kultuře,...

 • města
  zažít města ...
 • web pr ocestovatele
  užít túry
 • web o cestování
  vidět nevídané