Vítejte na webu pro cestovtele!

Pokud jste zabloudili na naši webovou stránku omylem, neodcházejte. Cestování se vám vryje pod kůži, stačí si o něm něco přečíst. Připravujeme pravidelně články pro zběhlé cestovatele i začátečníky, kteří teprve uvažují nad dobrodružstvím v zahraničí. Cestování na vlastní pěst je mnohem lepší než vyrazit k moři s cestovní kanceláří. Naučte se tedy vybírat správnou destinaci, dopravu i ubytování. Udělejte si výlet za hranice tak, jak opravdu sami chcete.

Web o cestování

 

Magazín nejen pro zběhlé cestovatele

Prosluněná dovolená s lupénkou? Ano!

S cestováním se v mnoha případech pojí také pobyt na slunci, ať už při procházkách po městě či jen při odpočinku na pláži. Jak je to se slunečnými dny v případě, že trpíte kožním onemocněním jako je například lupénka? Je tehdy opalování v pořádku nebo naopak mnohem více škodí?  
 
 
 
Pro člověka s kožním onemocněním je horké letní počasí velmi problematické. Pobyt na slunci je velmi často doporučován. Sluneční paprsky mírní zánět a pomáhá s hojením postižených míst. Díky tvorbě vitamínu D se svědění kůže zmírňuje a zarudlá místa se zmenšují. 
 
ALE!
 
Velmi špatně naopak pokožka reaguje na pot, který se v letních měsících tvoří ještě častěji. Pot může člověku s lupénkou přinést jen starosti navíc. Proto se snažte opalovat postupně, dopřejte si během pobytu na slunci časté a krátké sprchy, právě kvůli odstranění potu. Můžete tak předejít tvorbě nových a bolestivých zarudnutí.

Jak se tedy opalovat, abychom pokožce pomohli, ale nepřidělali si další problémy?

 • krátké pobyty na slunci, kůže se nesmí spálit
 • používání správné ochrany v podobě krému či oleje
 • pravidelné rychlé sprchy
 • omytí soli po každém koupání v moři
 
 

Web o cestování, městech, zážitcích, divočině, kultuře,...

 • města
  zažít města ...
 • web pr ocestovatele
  užít túry
 • web o cestování
  vidět nevídané