Navštivte krásné lázeňské město Luhačovice

Navštivte krásné lázeňské město Luhačovice

Luhačovice jsou největším lázeňským městem na Moravě. Rozprostírá se v podhůří Vizovických vrchů asi 20 kilometrů jihovýchodně od Zlína. Lázně jsou zasazeny do malebného údolí potoka Šťavnice a představují nejnavštěvovanější lázně Moravy. Penzion Luhačovice nabízí ne jeden. Vybrat si můžete z pestré škály ubytovacích zařízení. A proč v Luhačovicích zůstat pár dní? Důvodů je hned několik. 

 

Charakteristickým rysem Luhačovic je sirný pramen. Ale bohatství čítá také dalších 17 druhů přírodních minerálních vod, které se používají k léčbě pacientů s onemocněními dýchacího a zažívacího ústrojů, s poruchami látkové výměny a v neposlední řadě s poruchami pohybového ústrojí. Každým rokem Luhačovice navštíví tisíce turistů, které láká nejen zdejší více než 300 let stará lázeňská tradice, ale také architektura lázeňských domů a již zmíněné léčivé prameny (Vincentka, Ottovka, Aloiska atd.). 

Co si užijete v Luhačovicích? 

Chcete-li v létě strávit pohádkovou dovolenou na jihu Moravy, Luhačovice jsou ideální volbou. V létě se vám nabízí spousta aktivit. V první řadě můžete zajít k přehradě, která vybízí ke koupání v horkých prosluněných dnech. Okolí je propleteno pěšími a cyklistickými stezkami, které lákají na celodenní výlety po okolí. Rok co rok se zde konají také různé kulturní akce, přičemž velmi známý je festival Janáček a Luhačovice. 

O lázních Luhačovice

Přírodní léčivé prameny: sirný pramen a 17 druhů minerálních vod

Indikace: onemocnění dýchacího a trávicího ústrojí, poruchy látkové výměny (cukrovka, obezita), onemocnění pohybového aparátu, onkologické nemoci, poruchy oběhového ústrojí

Léčebné procedury: komplexní lázeňská léčba, pitná kůra, inhalace, koupele, plynové injekce, slatinné obklady, masáže

Lázně Luhačovice v minulosti navštívily také slavné osobnosti, jako je Leoš Janáček, T. G. Masaryk a František Kožík. 

Web o cestování, městech, zážitcích, divočině, kultuře,...

  • města
    zažít města ...
  • web pr ocestovatele
    užít túry
  • web o cestování
    vidět nevídané