Na internetu najdte rad o cestování tuny. Jenže nikdy nejsou šité na míru.
 
Ptejte se na co potřebujete - od letenek, destinací, ubytování. Poradíme dle našeho vědomí a svědomí.
Poradna cestování

Odsávací zařízení pro zplodiny při svařování

Svařování je rizikovou oblastí, protože na zaměstnance číhají nejrůznější druhy nebezpečí. Tím hlavním strašákem, který je prvně neviditelný, se označuje dým. Zabýváte-li se právě tímto odvětvím, měli byste zbystřit a pozorně číst, protože se budeme bavit o odsávání zplodin při svařování.

odsávání zplodin při svařování

Nebezpečné zplodiny

Kouř a zejména škodlivý dým jsou vedlejším produktem nedokonalého procesu, v tomto případě spalování. obecně řečeno produktem nedokonalého spalování. Škodlivost spočívá v obsahu popelu, sazí, prachu a jsou kategorizovány jako fibrogenní a toxické látky. Z dlouhodobého hlediska způsobují vážné nemoci, které zanechávají trvalé následky.

Dalšími látkami, které zatěžují okolí, jsou:

 1. nečistoty z laku a barev,
 2. čisticí prostředky,
 3. oleje,
 4. plyny.

Jak odstranit zplodiny?

Naštěstí existuje pár firem, které aktivně vyvíjejí nové a nové způsoby, jak vzduch při svařování čistit, zde přinášíme pár technologii. Obecně se jedná o

 • centrálního odsávání svařovny,
 • používání mobilních digestoří,
 • mechanickou nebo chemickou filtraci a odlučování.

Podíváme-li se na jednotlivá řešení konkrétně, je nutné použít takovou technologii, aby dokázala kvalitně a účinně zachytit a odloučit emise od okolního prostředí. Například se může jednat o odloučení plynů pomocí odsávaní. Samotné odsávání lze rozdělit na:

 • lokální
 • prostorové

V případě prvního se jedná o odsávání dýmu ze svařování přímou cestou od zdroje, pomocí vhodně umístěné digestoře. Naopak prostorové řešení odsávaní kouře a dýmu je realizováno výměnou vzduchu uvnitř celého objektu. Odsávání je konstruováno, aby kladlo velký důraz na udržení hygienických norem a standardů v průmyslu.

Obecně platí, že nejjednodušším způsobem filtrace zplodin u svařování je větrání čerstvým vzduchem, kdy dojde k mísení. Nicméně vždy je lepší mít sofistikovanou filtraci, než otevřenou "ventilačku", která do objektu přivede čerstvý vzduch.

odsávání zplodin při svařování

TIGEMMA ENGINEERING

Předním českým výrobcem, zabývajícím se vývojem, výrobou a servisem průmyslových filtračních jednotek a digestoří a odsávání zplodin při svařování je firma TIGEMMA s divizí Engineering.

Web o cestování, městech, zážitcích, divočině, kultuře,...

 • města
  zažít města ...
 • web pr ocestovatele
  užít túry
 • web o cestování
  vidět nevídané