Příběhy lidí, kteří cestováním žijí. 
 
Ten typ inspirace, kterou potřebujete, pokud se chystáte vyrazit na cesty.
web o cestování

Materiál, který se dá využít takřka všude

Pokud by se měl vybrat jeden materiál, který se dá použít takřka ke všemu, asi by to byl polykarbonát. I když se nejedná o žádnou novinky, ještě relativně donedávna se využíval daleko méně než dnes.

plna

V současnosti můžete najít polykarbonát takřka všude. Vyrábí se z něj nádobí, kryty na displeje, hokejové mantinely, interiérové i exteriérové výplně a mnoho dalšího. Skutečně víceúčelový materiál, jak má být.

Neexistuje pouze jeden jediný důvod, proč je polykarbonát tak populární, ale je jich celá řada. Předně je odolný, a to velice. Kvalitní polykarbonátové desky plné dokáží vydržet i poměrně velkou zátěž bez toho, aniž by popraskaly. Svou oblíbenost si získaly ale i díky tomu, že jsou velice lehké, díky čemuž se s nimi pracuje výrazně lépe než s jinými obdobnými materiály. Navíc se dají tvarovat i za studena, což je další velice ceněná vlastnost.

Ideální střecha

Hledáte-li materiál pro zastřešení balkónu, nemusíte hledat dále. Polykarbonátové desky plné jsou k tomuto účelu přímo vyrobeny. Nejenže vypadají dobře, ale zároveň poskytují dostatečnou ochranu před deštěm, sněhem, a dokonce i silným krupobitím. 

Z těchto důvodu jsou desky vhodné i k tvorbě zastřešení i u různých zahradních staveb typu pergola. Vzhledem k jejich univerzálnímu vzhledu je možné je použít jak u dřevěných konstrukcí, tak i staveb z hliníku, respektive z umělé hmoty. Ve všech případech bude vypadat zastřešení z polykarbonátových desek velmi vkusně.

Lepší než sklo

Už z názvu je celkem patrné, že do skleníku se používá primárně sklo, ale dnes již není problém pořídit si skleník vyplněný polykarbonátovými deskami plnými. Standardní skleníkové sklo je samozřejmě daleko houževnatější než to klasické, ale stejně je poměrně citlivé na mechanické zásahy a celkem snadno se roztříští. Pokud sáhnete po polykarbonátu, stane se skleník daleko odolnější.

Web o cestování, městech, zážitcích, divočině, kultuře,...

  • města
    zažít města ...
  • web pr ocestovatele
    užít túry
  • web o cestování
    vidět nevídané