Příběhy lidí, kteří cestováním žijí. 
 
Ten typ inspirace, kterou potřebujete, pokud se chystáte vyrazit na cesty.
web o cestování

Jak získat podnikatelský úvěr?

Chcete žádat o úvěr? Proč ne, jedná se o zcela normální věc, která čeká velké množství lidí, pokud chtějí něco vybudovat. Banky ale rozlišují, zda jste fyzická osoba nebo podnikatel. Osoby samostatně výdělečně činné mají žádání o úvěr zpravidla složitější, v tomto článku vám poradíme, jak postupovat, abyste zvýšili svou šanci získat úvěr.

podnikatelské úvěry

U banky obstojí jen velké podniky

Chcete-li žádat o podnikatelský úvěr, prvně půjdete do banky, protože je bezpečnější a korektnější. Jste-li však drobný podnikatel, respektive malý a střední podnik, máte situaci značně ztíženou, protože banky daleko raději půjčí své peníze velkým podnikům. V dnešní době se není čemu divit, takový malý podnikatel je velmi špatně kontrolovatelný a půjčení peněz je pro banku příliš velký risk. Banky fungují na principu maximalizace zisku svých akcionářů a pokud půjčené peníze i s úrokem neuvidí, ztrácí to celé pro ně smysl. Jak se tedy chovat, když žádáte o peníze na podnikání v bance?

Šance existuje!

Před schůzkou v bance je potřeba se ozbrojit trpělivostí a dokazujícími materiály, to vám zaručí snadnější vyjednávací pozici. Díky vyššímu riziku jsou banky opatrnější, a proto si podnikatele řádné prověří, a to zejména z hlediska toho, že dokáže později svůj závazek vůči bance splácet. Tento proces chrání obě strany. Z tohoto důvodu je vyjednávání o podnikatelském úvěru v bance časově náročnější. Dále je důležité si uvědomit, že tyto "rizikovější" úvěry nejsou tak výhodné jako úvěry pro fyzické osoby, poplatky a úroky jsou vyšší.

Občas banky žadatele o úvěr neuspokojí

Než si sjednáte schůzku, můžete nejprve do banky zaslat nezávaznou poptávku, díky které můžete objektivně srovnat nabídky konkurence. Banky se v podmínkách a nabídkách podnikatelských úvěrů liší a někdy dokáží velmi rychle a přesně reagovat na vaši poptávku a tím ji i uspokojit. Proto je důležité nenechat se odbít jednou bankou a nezkoušet to u další, protože co v jedné bance platí v druhé platit vůbec nemusí. Abyste zvýšili své "score" můžete například znovu sednout nad podnikatelský záměr, který můžete upravit a vyšperkovat. Během výběru banky se zaměřte na obchodní podmínky, protože některé banky mohou nabízet právě pro malé a střední podnikatele speciální úvěrové produkty, dokonce i bez poplatků.

Web o cestování, městech, zážitcích, divočině, kultuře,...

  • města
    zažít města ...
  • web pr ocestovatele
    užít túry
  • web o cestování
    vidět nevídané