Na internetu najdte rad o cestování tuny. Jenže nikdy nejsou šité na míru.
 
Ptejte se na co potřebujete - od letenek, destinací, ubytování. Poradíme dle našeho vědomí a svědomí.
Poradna cestování

Vybíráme čerpadlo do studny a vrtu

Pokud vám dosloužilo čerpadlo na vodu, není čas ztrácet čas! V parných dnech, kdy teplota atakuje hranici 35 stupňů není radno hazardovat s přísunem pitné vody. Při výběru musíme zohlednit několik parametrů, jen tehdy můžeme pořídit nejlepší čerpadlo do vrtu. S tímto návodem je následný výběr hračka.

nejlepší čerpadla do vrtů

Čerpadlo je zařízení, které přepravuje kapalinu nebo sypkou směs z místa A na místo B. Na trhu existuje velké množství druhů, lišících se konkrétním použitím. Nejčastěji se jedná o čerpadla pro:

 • čerpání pitné/užitkové vody,
 • přečerpání odpadní vody,
 • pro zavlažování.

Hlavní druhy čerpadel

Čerpadla se dělí na odstředivá a objemová. Nejčastěji můžete narazit na odstředivá, která se hodí pro čerpání jak čisté, tak i znečištěné vody. Mezi jejich výhody patří vysoký průtok a spolehlivost. Jedná se o ideální čerpadlo k vrtům nebo zavlažování. Naopak objemová čerpadla se vyznačují menším průtokem, za to vyšším pracovním tlakem a účinností.

Jakou vodu čerpáme?

Je velmi důležité vybírat čerpadlo podle toho, jakou vodu se chystáme čerpat. Zde máte uvedeny jednotlivé druhy vody:

 1. Pitná voda - Tento druh, jak sám název napovídá, je tím nejčistším, který lze za pomocí čerpadel čerpat. Nejčastěji pitnou vodu čerpáme z podzemních zdrojů, používají se k tomu povrchová odstředivá nebo ponorná čerpadla.
 2. Užitková voda - Pod tímto pojmem se označuje voda pocházející z řek, rybníků nebo deště. Čerpadlo se musí opatřit tzv. sacím košem, který zabraňuje vniknutí nečistot. Pokud chcete mít jistotu, pořiďte si kalové čerpadlo, které je uzpůsobeno pro čerpání vodou s mírným znečištěním.
 3. Splašková voda - Jedná se o velmi znečištěnou vodu, pro kterou se používají zejména čerpadla vyrobená z nerezové oceli nebo litiny. Pro průchod nečistot jsou speciálně upraveny, zejména tvar oběžného kola. V extrémních případech se používají čerpadla řezacím zařízením, které nečistoty drtí.
nejlepší čerpadla do vrtů

Nyní již určitě víte, jaké čerpadlo máte k vrtu vybrat. Pokud však váháte, obraťte se na společnost RedEd.

Web o cestování, městech, zážitcích, divočině, kultuře,...

 • města
  zažít města ...
 • web pr ocestovatele
  užít túry
 • web o cestování
  vidět nevídané