Příběhy lidí, kteří cestováním žijí. 
 
Ten typ inspirace, kterou potřebujete, pokud se chystáte vyrazit na cesty.
web o cestování

GPS lokátor pro psa: Váš mazlíček se už neztratí

Každý pejskař moc dobře ví, jaké je trápení, když jeho čtyřnohý kamarád zavětří drobnou zvěř nebo hárající fenu a zaběhne se. Horor, který nikdo z nás nechce zažít. V hlavě nám milionkrát probíhá otázka „Kampak to jen utekl?“ a pocit beznaděje se šíří tělem. Přesně pro takové případy je vhodné svému pejskovi pořídit GPS lokátor pro psa.

alsatian-wolf-dog-or-german-shepherd-dog-and-two-PUEHJP9-min

GPS lokátor jako pomocník

GPS lokátory pro psy určitě nejsou záležitostí jen kynologů či myslivců. Uplatnění najde i u běžných pejskařů. Malá krabička, kterou lze připevnit na obojek vašeho pejska, je skvělým pomocníkem při určování jeho polohy. Na sledování pohybu pejska nepotřebujete žádnou speciální vysílačku. Stačí mít po ruce chytrý telefon, na kterém můžete sledovat, kde pejsek zrovna dovádí. Kromě aktuální polohy zde můžete vidět i zpětný pohyb a často navštěvovaná místa. Pokud máte celou smečku, jistě vás potěší, že existují obojky, které dokáží lokalizovat každého z pejsků zároveň s přehledem v jednom chytrém zařízení.

Dosáhne až 10 kilometrů

Vlastníte plemenného pejska, ale myslíte si, že GPS obojek pro psa nemá dostačující dosah, kdyby se vám zatoulal? Opak je pravdou. Tyto lokátory mívají dosah až neuvěřitelných 10 kilometrů. Takže vám váš plemenný mazlík lehce neuteče. Mnoho z těchto zařízení má podporu i v cizích zemích, což je velkou výhodou při toulce pejska v zahraničí. GPS lokátory jsou velmi odolné a vodotěsné, proto se nemusíte bát, že by ho pejsek poškodil.

Několik režimů sledování

U GPS obojků bývá hned několik režimů sledování.
Nejběžnější:

  • Běžné sledování
  • Fast tracking
  • Virtuální plot
  • Vitální funkce

Běžné sledování

V tomto režimu záleží primárně na hustotě vysílačů. Podle toho se vám s přesností na zhruba desítky metrů ukáže poloha pejska.

Fast tracking

Ve funkci GPS se poloha pejska odesílá v intervalech pár vteřin. Poloha je přesná.

Virtuální plot

Tento režim umožňuje, abyste si v aplikaci určili ohraničení. Pokud pejsek ohraničení překročí, dostanete upozornění.

Vitální funkce

Funkce sleduje aktivity pejska a upozorní vás v případě, když nebude mít pejsek například dostatek pohybu.